EMNİYET KEMERİ

Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü yetkilileri, bu sene denetimde ağırlığı emniyet kemeri kullanımına verdiklerini açıkladı.Yetkililer, Ocak ayından bu yana özellikle de son günlerde yapılan denetimlerle sadece Bursa’da 15 bin sürücüye ‘emniyet kemeri takmamak’tan para cezası kesildiğini açıkladı.

Yetkililer, “Araç sürücülerimizin araca biner binmez ilk yapacakları iş emniyet kemeri takmak olmalıdır. Çok kısa mesafe gidilecek bile olsa emniyet kemeri muhakkak takılmalı. Aslında emniyet kemeri kullanmamızı en çok gerektiren husus da şehir içi yolculuklardır. Çünkü ölümlü trafik kazalarının yüzde 80′i evinize 30-35 kilometre uzaklıkta ve 55-60 kilometre hızın altında gerçekleşmektedir.

Trafik kontrolünde emniyet kemeri ihlali nedeniyle ceza almanız sözkonusu ya . Trafik kontrolü dışında plakaya yazılan ancak haberimiz olmayan cezalar için ne yapacağız; Bunun için bir numarayı arayıp sormanız yeterli  0888 233 63 63 Trafik Ceza Sorgulama servisini bulunduğunuz her yerden cepten ya da sabit hattınızdan aramanız mümkün.

Bir Cevap Yazın